Jesteś tutaj: Aktualności Kalendarz startów 2022

Kalendarz startów 2022

Siedzę nad kalendarzem i ciężko coś wymyślić. Ale wymyśliłem ;)

Po dwóch latach trudnych gdzie głównie walczyłem z kontuzjami a świat walczył z Covidem miałem problemy z motywacją. Jak tylko chciałem mocniej trenować to znowu coś się odezwało. Te przerwy mnie rozbijały ale sumiennie wracałem do treningów bo to lubię. 

Jaki będzie ten rok ? To wyjdzie w praniu. 

Lubię planować, to nieodzowna cześć życia sportowca. To napędza, motywuje i pomaga ułożyć odpowiedni plan działania. Uchylę wam rąbka tajemnicy gdzie w tym roku chciałbym stanąć na starcie. 
✔️ Biegi w Szczawnicy Maraton Prehyba to w tym roku MP na długim dystansie. Biorę w nich udział bo mam sentyment ale też bronię zdobytego złetego medalu z przed roku. Dobry start na początek roku i zapowiada się bardzo mocna obsada ????
✔️ Ultra Trail Vipava Valley - Slovenia tu celem jest przebiegnięcie dystansu 160 km i przetestowania wszystkich rzeczy przed UTMB ( od biegania w nocy / żywienie/ czas trwania biegu / obiegania się / zebrania doświadczenia ) Chciałem coś zrobić wcześniej ale w sumie tylko ten bieg pasuje a do tego dostałem zaproszenie od organizatorów wiec będzie super przygoda
✔️ Marathon du Mont-Blanc 90 km to zawody, w których już kiedyś brałem udział. W tym czasie będę w Alpach i chce zrobić to również jako mocny start w tej okolicy, żeby pobiegać i zebrać doświadczenie w tym terenie. Sam bieg jest uważany za trudniejszy niż UTMB więc dobrze się zmęczę ????
✔️ UTMB Mont-Blanc 170km - z tym biegiem mam porachunki i tu chce wrócić. Czy tylko zdążę z przygotowaniami ? To pokaże czas... jeśli mówimy o igrzyskach ultrasów to własnie na tej trasie w tym czasie i w tej stawce zawodników. Trzymajcie kciuki za mnie przez cały rok