Mateusz Kramek

Mateusz Kramek – 27 lat, w biegach górskich startuje od początku 2015 roku. Wcześniej zbierał sportowe doświadczenia w lekkiej atletyce, kolarstwie górskim a nawet wspinaczce.

Marcina poznałem na obozie biegowym w Pasterce w listopadzie 2014 roku. Miałem szczęście jako nowicjusz pobiegać z całym ówczesnym teamem Salomon Sunnto Polska.

Na miesiąc po obozie rozpocząłem z Marcinem regularną współpracę, która owocując małymi sukcesami i stałym wzrostem formy trwa do dziś. Marcin to prawdziwy mentor. Daje niesamowitego motywacyjnego kopa. Jest wymagający a jego założenia treningowe ambitne. Trzeba nieźle dać sobie w kość żeby sumiennie ukończyć rozpisane treningi. Za to później można odczuć przyrost mocy i zebrać przysłowiowe żniwa na zawodach.

Przy tym wszystkim Marcin jest skromny i zaraża tą swoją skromnością oraz wytrwałością. Nie tylko wymaga, ale też wspiera i doradza. Do treningów i startów podchodzi strategicznie i z głową. Pomaga planować starty i mierzyć rozsądnie siły na zamiary. Stuprocentowy profesjonalista!

Najlepsze rezultaty osiągnięte z Marcinem to 2 miejsce na Łemkowyna Ultra Trail 80 w 2016 roku, 6 miejsce w kategorii wiekowej podczas Mistrzostw Polski w Ultramaratonie Górskim rozgrywanych na trasie Biegu 7 Dolin w Krynicy Zdrój w 2016 roku, poza nimi kilka razy stawałem na podium w kategorii wiekowej w pół maratonach – moje początki.