Ania Kącka

Ania Kącka – Urodzona marzec 1990, absolwentka wzornictwa i projektowania graficznego na ASP w Katowicach. Projektantka graficzna.

Sport zawsze był istotnym elementem mojego codziennego funkcjonowania. Narty, capoeira, bieganie – od lat nie wyobrażam sobie bez nich życia.

Pierwszy raz w górskich zawodach biegowych wystartowałam stosunkowo niedawno. Odbyło to za namową przyjaciół w Gorce Maratonie w 2014 roku. Byłam druga, a bieganie po górach pochłonęło mnie bez reszty.

W listopadzie 2015 rozpoczęłam współpracę z Marcinem Świercem. To była świetna decyzja, a efekty bardzo ciężkiej pracy powoli widać. W kwestii treningów ufam mu całkowicie – imponuje mi nie tylko wybitny zawodnik, ale także człowiek. Przyjazny i skromny, wiem, że w każdej chwili mogę liczyć na jego radę. Jako trener troszczy się również o moje zdrowie, czasem też utemperuje i przywoła do rozsądku :)

Rezultaty są – odkąd trenuję z Marcinem poprawiłam szybkość, wytrzymałość, biegi, zbiegi – wyniki biegowe :) Mimo zwiększonego kilometrażu nie miałam kontuzji, która wynikałaby z przetrenowania, ani nie znudziłam się bieganiem. Wręcz przeciwnie – stawiam sobie nowe cele, poszukuje nowych wyzwań, ciągle się rozwijam. Ta współpraca pozwala mi spełniać moje marzenia, a czasem umożliwia nawet to, o czym nigdy nie śniłam – tak jak zwycięstwo w Biegu Rzeźnika w roku 2016 :)