Nowa jakość – Coros Global – zegarki godne polecenia

Barbara Świerc Bieganie

Przez ostatnie dwa lata nie byłem związany z żadną firmą produkującą zegarki biegowe. Dzięki temu mogłem używać różnych marek, modeli i więcej potestować tego typu sprzętu.

W ostatnich miesiącach moją uwagę zwróciła firma Coros i jej zegarki. Ta amerykańska marka  wspiera już liczne grono mocarzy zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Sam także spotkałem się z dobrymi opiniami od polskich użytkowników. Mój zawodnik Sylwester. który już używał tego zegarka wypowiadał się o nim w samych superlatywach. Dobre opinie też płynęły też z zagranicy. Przeglądając internet zazwyczaj zawsze natykałem się na jedno pytanie „ Sunnto czy Garmin? ” Teraz pokazała się trzecia siła i bardzo się z tego cieszę. Czy znane przysłowie ‘ gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta’ sprawdzi się w tym przypadku, zobaczymy. Wiem jedno Coros wydaje się bardzo ciekawą alternatywą.

Postanowiłem spróbować tych zegarków i pozytywnie się zaskoczyłem.

Wytrzymałość baterii bije rekordy, aplikacja jest czytelna i też ciągle udoskonalana. Łączność z aplikacją jest bardzo szybka, gdzie można tam wszystko ustawić a trening jest zgrany po kilku sekundach do poglądu, bez czekania na synchronizację zegarka. Monitorowanie treningów ale i też dziennej aktywności czy snu daje obraz naszej formy na bieżąco. Lubię proste ale porządne rzeczy. Trwałe i wytrzymałe sprzęty które służą nam na lata to nie tylko oszczędność ekonomiczna ale także dbałość o nasze środowisko. Także jak ktoś szuka prostego w obsłudze i funkcjonalnego zegarka to Coros go nie zawiedzie.