Aktualności


"Celem nie jest bycie lepszym od Kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego kim Samemu było się wcześniej"

Z takim hasłem w nowy sezon...

Dziękuje za prezent zawodnikowi...
... See MoreSee Less

Wyświetl na Facebook

Góry czasami wygrywają. Lekcja pokory w Pirenejach!

Ten start miał być podsumowaniem bardzo udanego sezonu, ale też początkiem przejścia w kolejny. Zaryzykowałem...Dwa starty powyżej 100 km w przeciągu 2 tygodni. Wiedziałem, że wydolnościowo dam radę, ale nie wiedziałem jak zareagują mięśnie.
Tym razem się nie udało. To jest ultra, tu wszystko może się wydarzyć. Tym razem los nie sprzyjał. Początek był dobry, 18 lokata, ale cały czas kontrolowałem zawody, wspinałem się w klasyfikacji generalnej aż do 6 miejsca. Biegłem wtedy z Cristoferem Clemente, zwycięzcą całego cyklu Pucharu Świata Skyrunning ultra. Na 50 kilometr przybiegłem razem z nim, odczuwałem lekki kryzys, ale kiedy Christofer wychodząc z punktu zapytał czy biegniemy razem, dostałem motywacyjnego kopa. Znowu zaczęło „żreć”.
Niestety ok 55 km upadek powoduje, że ciężko się dalej biegnie. Może na początku sezonu taka wywrotka nie zrobiłaby na mnie wrażenia. Ale nie 2 tygodnie po B7D. Zaczynam mocno czuć nogę i bark. Dociągam do 73 km... To jeden z 2 dużych pkt na trasie, krótka przerwa, wychodzę z punktu, ale po kilkunastu metrach odpuszczam. Dalsze bieganie mogłoby tylko pogorszyć sytuacje. Była to mega ciężka decyzja, pierwsze takie doświadczenie. Tym razem Ultra Pirineu pokazało jakim jestem małym, słabym człowiekiem. Góry wygrały...

Trasa niesamowicie piękna i szybka, takie jak lubię. Chciałbym tu kiedyś wrócić choćby na jeden trening. Czy były kryzysy? Oczywiście, ale tez szybko mijały. Support bardzo dobrze o mnie zadbał, Dziękuje.
Dziękuje wszystkim ogromnie za kibicowanie i wsparcie !!! To mega motywuje. Dziękuje sponsorom i partnerom za pomoc. Jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa. Odpoczywam i bierzemy sie do pracy !!! "Jest jeszcze tyle gór do zdobycia..."

Marcin Świerc
... See MoreSee Less

Wyświetl na Facebook