Biegi w Szczawnicy

Biegi w Szczawnicy – Marcin znów triumfuje

Marcin Bieganie

Ależ było gorąco! Za sprawą mocno palącego słońca ale także ostrej rywalizacji między zawodnikami. Była walka i wygrałem te zawody, zdobywając kolejny tytuł Mistrza Polski w długodystansowym biegu górskim. Dołożyłem 7 złoty krążek do swojej kolekcji medali.

Do Szczawnicy jechałem z nastawieniem na walkę, ale wiedziałem, że inni zawodnicy są mocni. Cały czas pamiętałem o moim głównym starcie – Mistrzostwach Świata 12 maja na trasie Penyangolosa.

Na starcie stanąłem zmotywowany i gotowy na ściganie. Przybiliśmy z Marcinem Rzeszótko piątkę i ruszyliśmy w trasę. Pierwszy kilometr po płaskim był bardzo mocny, nasz dwójka z Buff Team prowadziła 😊 Na podejściu na Prehybę puściłem rywali przedem, chciałem zobaczyć jakie nadadzą tempo i pozwolić im się trochę wyszaleć na początku. Tuż przed Prehybą zacząłem przyspieszać. Na pierwszy punkt kontrolny przybiegliśmy w czwórkę: Ja, Marcin Bartek i Kamil. Na Prehybie nie miałem suportu i zaryzykowałem nie uzupełniając wody tylko biegnąc dalej. Opłaciło się zaryzykować, bo pozostali zawodnicy trochę zostali z tyłu, a ja zyskałem przewagę. Na Obidzę dobiegłem już na oparach w softlaskach ale powiększyłem różnicę nad następnym zawodnikiem. Ryzyko opłaciło się! Szybko uzupełniłem zapasy wody i żele high5, dzięki ekipie z Siły Ogra. Rywale zostawali coraz bardziej z tyłu. Biegło mi się naprawdę dobrze choć mocne słońce nikogo nie oszczędzało. Na podejściu pod Wysoką mocno zraniłem się w głowę, na szczęście nie było to nic poważnego. W schronisku pod Durbaszką uzupełniłem płyny, a przede mną była już tylko meta. Ostatnie 8 km trasy jest krótkie, ale wymagające (mocne podejścia potrafią zmęczyć). Na tym odcinku jeszcze trochę uciekłem pozostałym. Na metę wbiegłem szczęśliwy i zadowolony. To dobry prognostyk przed Mistrzostwami Świata.

Gratuluję wszystkim moim zawodnikom, którzy startowali na różnych dystansach. Brawo dla Was, wykonaliście kawał dobrej roboty, jestem z Was dumny 😊

Gratuluję także Marcinowi Rzeszótko za zajęcie 2 miejsca i Ani Kąckiej za 5-te. Buff Team jeszcze nie raz Was zaskoczy!

 

Biegi w Szczawnicy - Marcin Świerc na trasie Biegi w Szczawnicy - Marcin Świerc Marcin Świerc na Biegów w Szczawnicy 2018