Jesteś tutaj: Aktualności OBÓZ W SZKLARSKIEJ styczeń 2022

OBÓZ W SZKLARSKIEJ styczeń 2022

W tym roku na swój pierwszy obóz w sezonie przygotowawczym wybrałem Szklarską Porębę. Część z Was pewnie zapyta dlaczego? Czy nie lepiej pojechać gdzieś gdzie jest ciepło? Chciałem skorzystać z zimy i możliwości jakie daje śnieg - w moim przypadku są to narty biegowe.

To świetny sposób na trenowanie wydolności i wytrzymałości. Podczas jazdy na biegówkach pracuje całe ciało zarówno nogi i pośladki jak i górne partie ciała. Jeśli na zawodach w górach korzystamy z kijów to taki trening ma dodatkowe korzyści bo siłę w rękach też trzeba mieć żeby dobrze z pomocy kijów móc korzystać. Jest to też sport bezpieczny, choć upadki się zdarzają ;) Dodatkowym plusem dla mnie była możliwość spędzenia czasu z rodzinką, bo często razem jeździliśmy na nartach a młodego ciągnąłem za sobą więc wpadała od razu dodatkowa jednostka treningowa. 

Dwa tygodnie obfitowały więc w narty biegowe i wycieczki po górach. Sporo kilometrów weszło w nogi. Ale to dobrze bo czas budowania bazy to przede wszystkim objętość i niska intensywność. Będąc w Szklarskiej nie mogłem sobie odmówić treningu na Zakręcie Śmierci, to kultowe miejsce dla wielu mocnych polskich biegaczy.  A na ciepłe klimaty przyjdzie jeszcze czas…