Jestem absolwentem Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii w Opolu, trenerem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ukończyłem też fizjoterapię w policealnym studium medycznym. Od wielu lat trenuję sam siebie, ale także chętnie dzielę się swoim doświadczeniem z innymi.

Zdarza mi się być zapraszanym przez różnego rodzaju stowarzyszenia, Fundację czy grupy biegowe. Staram się wtedy szerzyć swoją wiedze na temat treningu, regeneracji czy odżywiania.

Posiadam kilku zawodników zarówno amatorów, biegaczy ulicznych, traithlonistów jak i biegaczy górskich czy czołowych zawodników w Polsce.

 

Jeśli nie wiesz, jak zacząć przygodę z bieganiem, jak realizować swoje cele czy zdobywać swoje wymarzone szczyty, zapraszam do współpracy.

Zachęcam również do odwiedzania mojego bloga, gdzie będę poruszał różne problemy dotyczące treningu, i radził, jak się przygotować do konkretnych maratonów czy biegów ultra.

Potrzebujesz osobistego treningu? Skontaktuj się ze mną.


Trening z Marcinem Świercem

ReferencjeKrystian Ogły – lat 38. Co porabiam na co dzień? Kupuję rzepak do olejarni. Biegam nieprzerwanie od 8 lat, a z Marcinem współpracuje od 3. Współpraca z Marcinem to przede wszystkim usystematyzowanie treningów, przygotowanie ułożone pod konkretny cel, większa motywacja, odpowiedzialność przed drugą osobą wymuszającą systematyczność.
Krystian Ogły – zdobywca srebrnej klamry na Western States Endurance Run, ukończył w świetnym czasie Grand Raid Reunion na dystansie 174 km i przewyższeniu 10000+, świetny wynik na UTMB w 2015 roku – 43 miejsce.Natalia Tomasiak – Zawodniczka Salomon Suunto Team. 29 lat. Na co dzień związana jestem zawodowo z branżą sportową, także bieganie oraz góry towarzyszą mi każdego dnia. Od dziecka byłam aktywna: narty, rower, taekwondo, tenis, ale swoja przygodę z bieganiem rozpoczęłam dopiero w styczniu 2014 r kiedy średnio biegałam treningi na dystansie 5-7 km, z czasem zaczęłam biegać więcej i kilka miesięcy później przebiegłam swój pierwszy ultramaraton i … wygrałam 😉

Zachwyt bieganiem i górami trwa cały czas. Przez dwa lata po prostu biegałam,
w grudniu 2015 r rozpoczęłam współpracę z Marcinem, który układa mi plan treningowy i pokazał co to treningi w drugim i trzecim zakresie, lekko nie jest, ale… progres sportowy widoczny.Ania Kącka – Urodzona marzec 1990, absolwentka wzornictwa i projektowania graficznego na ASP w Katowicach. Projektantka graficzna.

Sport zawsze był istotnym elementem mojego codziennego funkcjonowania. Narty, capoeira, bieganie – od lat nie wyobrażam sobie bez nich życia.

Pierwszy raz w górskich zawodach biegowych wystartowałam stosunkowo niedawno. Odbyło to za namową przyjaciół w Gorce Maratonie w 2014 roku. Byłam druga, a bieganie po górach pochłonęło mnie bez reszty.

W listopadzie 2015 rozpoczęłam współpracę z Marcinem Świercem. To była świetna decyzja, a efekty bardzo ciężkiej pracy powoli widać. W kwestii treningów ufam mu całkowicie – imponuje mi nie tylko wybitny zawodnik, ale także człowiek. Przyjazny i skromny, wiem, że w każdej chwili mogę liczyć na jego radę. Jako trener troszczy się również o moje zdrowie, czasem też utemperuje i przywoła do rozsądku 😉

Rezultaty są – odkąd trenuję z Marcinem poprawiłam szybkość, wytrzymałość, biegi, zbiegi – wyniki biegowe 🙂 Mimo zwiększonego kilometrażu nie miałam kontuzji, która wynikałaby z przetrenowania, ani nie znudziłam się bieganiem. Wręcz przeciwnie – stawiam sobie nowe cele, poszukuje nowych wyzwań, ciągle się rozwijam. Ta współpraca pozwala mi spełniać moje marzenia, a czasem umożliwia nawet to, o czym nigdy nie śniłam – tak jak zwycięstwo w Biegu Rzeźnika w roku 2016 🙂Marcin Kapituła – triathlonista. Swoją przygodę z bieganiem rozpocząłem w 2013r w czerwcu (chciałem po prostu troszkę schudnąć, ważyłem 92 kg, przy wzroście 186 cm, wiek 37 lat) biegałem ok. 3-4 razy w miesiącu po ok. 5 km, z zastraszającym tempem biegu ok. 6,50 min/km.

Od lutego 2014r rozpocząłem przygotowania do mojego pierwszego kwietniowego Orlen Warsaw Marathon (plan był aby złamać 4 godziny) i z przyjemnością i bez bólu ukończyłem go w czasie 3,47 godz, potem we wrześniu 2015r kolejny Maraton Wrocławski (ale tutaj już bolało, za dużo węglowodanów i organizm padł) i ukończony z czasem 3, 52 godz.

Z Marcinem rozpocząłem treningi w październiku 2014r, gdy wymyśliłem sobie nowe wyzwanie w postaci zawodów Ironman sierpień 2015r (3,8 km pływanie, 180 km rower, 42,2 km bieg = 226 km) plan był aby je przede wszystkim ukończyć, a marzeniem było zrobić to w czasie poniżej 12 godz. (limit 17 godzin) zawody odbywały się w Kalmar w Szwecji. Udało się znowu z sukcesem w czasie 10,49 godz. Po drodze Marcin pomógł mi poprawić życiówkę w Maratonie Dębno czas 3,29 godz.

Kolejne wyzwanie to Mistrzostwa Europy we Frankfurcie Ironman (lipiec 2016r). Ironamna udało się zrobić w czasie 10,09 godz (tj. 1,09 pływanie 3,8 km, 5,13 godz. rower 180 km i 3,35 Maraton 42,195 km).

Generalnie treningi z Marcinem to czysta przyjemność, dostosowane zawsze do indywidualnych potrzeb czasowych oraz samopoczucia, dodatkową motywacją są jego wyniki w zawodach.

Bardzo dobry kontakt i prowadzenie treningów w 3 dyscyplinach czyli pływanie, rower czasowy oraz bieganie.
Na co dzień mam pracę na stanowisku kierowniczym oraz posiadam 2 firmy deweloperską i handlową więc często psychicznie jestem zmęczony, treningi pozwalają mi oczyścić umysł i polepszają samopoczucie.Mam na imię Hubert mam 32 lata. Bieganie dosłownie uratowało mi życie. 5 lat temu postanowiłem zmienić swoje życie .Alkohol i narkotyki zastąpiła zdrowa dyscyplina, a bieganie stało się najlepszą formą terapii. Kim jest dla mnie Marcin? O jego sukcesach sportowych nie będę pisał bo skoro tu jesteś to pewnie o nich wiesz. Jest moim trenerem i człowiekiem do którego mi blisko…Wiedza biegowa to tylko część moich zysków płynących z tej współpracy. W trudnych życiowo momentach zawsze mogę liczyć na wsparcie i motywację. To w dużej mierze dzięki niemu wygrywam codziennie kolejny etap w “zawodach”w których nie liczy się medal czy miejsce . Dzięki Swiercu!Mateusz Kramek – 27 lat, w biegach górskich startuje od początku 2015 roku. Wcześniej zbierał sportowe doświadczenia w lekkiej atletyce, kolarstwie górskim a nawet wspinaczce.

Marcina poznałem na obozie biegowym w Pasterce w listopadzie 2014 roku. Miałem szczęście jako nowicjusz pobiegać z całym ówczesnym teamem Salomon Sunnto Polska.

Na miesiąc po obozie rozpocząłem z Marcinem regularną współpracę, która owocując małymi sukcesami i stałym wzrostem formy trwa do dziś. Marcin to prawdziwy mentor. Daje niesamowitego motywacyjnego kopa. Jest wymagający a jego założenia treningowe ambitne. Trzeba nieźle dać sobie w kość żeby sumiennie ukończyć rozpisane treningi. Za to później można odczuć przyrost mocy i zebrać przysłowiowe żniwa na zawodach.

Przy tym wszystkim Marcin jest skromny i zaraża tą swoją skromnością oraz wytrwałością. Nie tylko wymaga, ale też wspiera i doradza. Do treningów i startów podchodzi strategicznie i z głową. Pomaga planować starty i mierzyć rozsądnie siły na zamiary. Stuprocentowy profesjonalista!

Najlepsze rezultaty osiągnięte z Marcinem to 2 miejsce na Łemkowyna Ultra Trail 80 w 2016 roku, 6 miejsce w kategorii wiekowej podczas Mistrzostw Polski w Ultramaratonie Górskim rozgrywanych na trasie Biegu 7 Dolin w Krynicy Zdrój w 2016 roku, poza nimi kilka razy stawałem na podium w kategorii wiekowej w pół maratonach – moje początki.