Marcin Świerc - sesja w Tatrach

Rusza sezon biegowy – o co walczę w tym roku…

SODA Studio Bieganie

Rusza nowy sezon biegowy. O co walczę w tym roku? Chcę rozwijać się sportowo i zdobywać doświadczenie, walcząc z najlepszymi zawodnikami na świecie – to moje najważniejsze wyzwanie. W nadchodzącym sezonie chcę przede wszystkim obronić 3 tytuły Mistrza Polski z roku 2015 w Skyrunning, Maratonie Górskim oraz Ultramaratonie i zostać jednocześnie najbardziej utytułowanym zawodnikiem w biegach górskich w historii tej dyscypliny w Polsce.

Aby sportowo się rozwijać zdecydowałem się na udział w cyklu Pucharu Świata w Ultra Sky Race i tym razem walkę o „pudło”. Bardzo ważnym startem, będą też Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich w Słowenii oraz Mistrzostwa Świata Skyrunning w Hiszpanii.

Rok 2016 roku ma być okresem zbierania międzynarodowych doświadczeń służących przygotowaniu do startu w najbardziej prestiżowej imprezie tego typu na świecie Ultra Trail du Mont Blanc na dystansie 170 km, z sumą przewyższeń ok. 9500m. Zamierzam to uczynić w roku 2017, gdzie mam nadzieje włączyć się w walkę o zwycięstwo.

Pragnę przekraczać swoje granice i wyznaczać nowe cele. Chcę dokonać tego, czego jeszcze żadnemu Polakowi nie udało się w biegach ultra osiągnąć. Jestem przykładem na to, że mając w sobie pasję i determinację, nawet jeśli jest bardzo „pod górę” można osiągnąć sukces.
Marzą mi się starty na pozostałych kontynentach. Dobrze jest mieć marzenia. Jeszcze lepiej, móc je spełniać.
Człowiek, który nie dąży do celu, nigdy ich nie osiągnie. To moje motto. Tego się trzymam!