Każdy człowiek potrzebuje wsparcia w zakresie organizacji, zarządzania, czy wreszcie wsparcia mentalnego, motywowania do działania i większego zaangażowania.
Biegi górskie to sport bardzo indywidualny, nawet samotniczy. Jednak nie byłoby biegacza Marcin Świerca, gdybym nie miał za sobą zespołu oddanych mi ludzi.

Marcin Świerc Team to ludzie, którzy pomagają mi w realizacji moich sportowych celów, swoją pracą i zaangażowaniem wspierają mnie na każdym etapie. To przyjaciele, nie wszystkich wymieniłem tu z imienia i nazwiska ale wszyscy są ważną częścią moich sukcesów.

Barbara Świerc – żona, życiowy support, prawa ręka, osoba na której mogę zawsze polegać, która wspiera mnie w najtrudniejszych momentach a w najpiękniejszych cieszy się razem ze mną, z Basią u boku nawet porażka nie jest gorzka.

Krystian Świerc – brat, jedna z osób odpowiedzialnych za grafikę, oprawę techniczną moich zawodów czy akcji.

Jan Nyka – grafik, fotograf, artysta w każdym calu. Towarzyszy mi przy różnych wydarzeniach sportowych i nie tylko, fotografuje z pasją i zaangażowaniem niezależnie od tego czy są to zawody sportowe czy sesja fotograficzna.