Marcin Świerc potwierdza dominację w Polsce!

Krystian Świerc Bieganie

 

Murowany faworyt do zwycięzca, tak większość mediów pisała o Marcinie na kilka dni przed startem. Marcin Świerc, który dwa lata z rzędu wygrywał Bieg 7 Dolin na dystansie 100 km, zdobywając tytuły Mistrza Polski w Ultramaratońskim Biegu Górskim jest także Mistrzem Polski w Biegu Górskim na długim dystansie oraz Mistrzem Polski w Skyrunningu. W sobotę biegacz z Lisowic dołożył kolejne złoto, fenomenalnie rozgrywając konkurentów!

Od początku Marcin narzucił swoje tempo i na 5 km miał juz 2 minuty przewagi na goniącymi go zawodnikami. Pierwszy etap rywalizacji (Krynica-Rytro) to konsekwetne budowanie przewagi, a to wszystko w tempie na rekkord trasy. Pod koniec tego etapu Marcina gonił najmocniej duet Miłosz Szczęśniewski – Wojciech Probst.

Drugi etap rywalizacji (Rytro – Piwniczna) też nalezał do zawodnika Salomon Suunto Team. Rywale tracili już ponad 25 minut. Marcin trzymał bardzo mocne tempo, które ciągle było szybsze niż rekord trasy.

Trzeci ostatni etap zawodów (Piwniczna- Krynica) stał pod znakiem kontrolowania biegu oraz zmagania z upałem. Po informacjach o ciągle rosnącej przewadze, Marcin na ostatnim punkcie pomiaru czasu wyraźnie zwolnił. Po infomacjach o swojej przewadze Marcin postawnowił się oszczędzać i spokojnie dowieźć zwycięstwo do mety. Ostatecznie uzyskał czas 9:13:50, wyprzedzając stawkę o 18 minut.

Przed Marcinem już za dwa tygodnie kolejny start. Tym razem zobaczymy go na finale Pucharu Świata Skyrunning Ultra na dystansie 110 km. Marcin, który obecnie jest czwartym zawodnikiem cyklu Pucharu Świata będzie chciał zaatakować „pudło”. I tak w hiszpańskich Pirenejach będzie miał do pokonania 110 km i prawie 7 tys metrów przewyższeń. Więcej informacji już wkrótce.

Marcin Świerc potwierdza dominację w Polsce! Marcin Świerc potwierdza dominację w Polsce Marcin Świerc mistrz Polski w Skyrunningu