Marcin Świerc ponownie najlepszy

SODA Studio Uncategorized

W miniony weekend odbywały się w naszym kraju jedne z najważniejszych zawodów dla biegaczy górskich: Bieg Rzeźnika oraz Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem w ramach którego rozgrywane były prestiżowe Mistrzostwa Polski w Skyrunningu.
Obie imprezy mają uznaną i cenioną markę i aż szkoda, że odbywały się w tym samym terminie. Wielu zawodników, w tym tych czołowych zastanawiało się dłuższy czas, na które zawody się zdecydować.

Nie inaczej było z Salomon Suunto Poland Team. Magda Łączak i Paweł Dybek zdecydowali się na start w Rzeźniku, natomiast Piotr Hercog i Marcin Świerc walczyli w Zakopanem. Piotr zdecydował się wystartować w cyklu Grand Prix Sokoła, na który składały się 3 biegi: w piątek Bieg Sokoła na dystansie 15,4 km, w sobotę Bieg Marduły (MP w Skyrunningu) oraz Bieg Zamoyskiego na dystansie 10km, który odbył się w niedzielę. Marcin zdecydował się bronić Mistrzostwa Polski w Skyrunningu.

Tym samym wiadomo było, że zespół nie będzie bronił drużynowego Mistrzostwa Polski
Szybko jednak okazało się, że ta trudna na początku decyzja przyniosła niesamowite rezultaty.
Pierwsi do startu stanęli Magda z Pawłem, którzy tuż przed świtem, w piątek zameldowali się na starcie Biegu Rzeźnika. Wiadomo było, że będą chcieli poprawić rekord trasy w Mixie, wiadomo było, że mogą namieszać w klasyfikacji generalniej, ale ich dyspozycja była na tyle mocna, że odnieśli oni zwycięstwo w całym biegu!

Tym samym po raz pierwszy w historii, najszybszym zespołem okazał się zespół, w którego składzie była kobieta. Uzyskany rezultat 8h22.56 sekund okazał się również jednym z najlepszych w historii zawodów.

Nieco później, ale również w piątek rano do rywalizacji przystąpił Piotrek Hercog. Piotrek, który ten start zmuszony był potraktować zastępczo (tydzień wcześniej nie dane mu było pojechać na Mistrzostwa Świata we francuskim Annecy z powodów rodzinnych: otóż dwójka jego dzieci w tym samym dniu, kilka minut po sobie złamało ręce na placu zabaw) od początku zawzięcie walczył o zwycięstwo. Wysokie miejsca we wszystkich zawodach pozwoliły uplasować się Piotrkowi na bardzo dobrym drugim miejscu, ustępując tylko Piotrowi Biernawskiemu.

Ostatni do rywalizacji przystąpił Marcin Świerc, który kolejny raz potwierdził dominację w Polsce. Marcin konsekwentnie realizuje swój przedsezonowy plan, który prowadzi do obrony 3 tytułów Mistrzostw Polski wywalczonych przed rokiem na dystansach: długim, skyruuning i ultra. W Polsce zobaczymy go w tym roku jeszcze tylko na jednych zawodach czyli na B7D w Krynicy.

Co po tak znakomitym występie?
W ostatni weekend czerwca startują Piotrek Hercog w Lavaredo (na starcie około 100 Polaków), a Marcin w Pucharze Świata Skyrunning w Chamonix.
Cały Team wystartuje za to w Mistrzostwach Europy w Skyrunningu we francuskim Val d’Isere. Dystans 65 km (+/-5000m), termin 12/07/2015. Apetyty duże:)

Trzymajcie kciuki