Kalendarz 2014

SODA Studio Uncategorized

Wypadało by w końcu zdradzić gdzie będę startował…

Sezon rozpocząłem w Bochni świetnym treningiem. Trochę mnie zmęczył, ale mam nowy cel – 10 maj Puchar Świata SkyRunning. W tamtym roku sprawiłem niespodziankę i zdobyłem 10 miejsce. W tym patrząc po zapowiedziach zjedzie się cały świat. Elita jest niesamowita. Dobrze, że zapomnieli o mnie. Będę w roli czarnego konia… może MR Wierc (jak wymawiają moje nazwisko) namiesza jak w zeszłym roku 😉

Filmik z 2013 roku:

Później już po raz kolejny wezmę udział w MP w Zakopanym podczas biegu im. Druha Franciszka Marduły. W tym roku trasa będzie wyjątkowo ciężka. Ale powalczymy.

Kolejnym celem jest maraton w Chamonix podczas Mistrzostw Świata Skyrunning, tu kolejny raz powalczę z czołówką światową. Kolejny raz m.in. z Kilianem (w tym roku aż 3 razy będę oglądał jego plecy).

Kolejnym celem jest nowa impreza na naszym krajowym podwórku Beskid Run w dniach 18-21 lipca. Bieg etapowy który jest lekkim odzwierciedleniem Goretex Transalpine który w zeszłym sezonie zaliczyłem. Tu będzie można rywalizować w różnych kategoriach (duety, solo, mix), będzie również trasa krótsza dla mniej zawansowanych. Zapowiada się świetna impreza.

Cel na wrzesień to Bieg 7 Dolin. Wracam do Krynicy po 2 latach doświadczeń, które na pewno zaprocentują. Wtedy był to mój pierwszy sezon w ultra. Tym razem na pewno będę chciał nawiązać walkę z Węgrem.
Na zakończenie sezonu biegnę w bardzo ciężkim i prestiżowym biegu… Będzie to jego już 22 edycja, co stawia tę imprezę w szeregu jednych z najstarszych na świecie. Mowa o zawodach na wyspie Reunion, położonej na Oceanie Indyjskim w terytorium zamorskim Francji. Będzie to dla mnie pierwszy tak długi start. Dystans 164km będzie naprawdę wyzwaniem. Dla mnie będzie to sprawdzian jak sobie poradzę z dystansem oraz pogodą tropikalną. Oraz kolejny raz Kilian i reszta światowej elity…

Filmik z 2011 roku:
http://vimeo.com/31246837

Wezmę również udział w mniejszych biegach w kraju, treningowo, sprawdzianowo. 😉 oraz również pomagam m.in. w biegu w Wrześniu.

Zapraszam na pomagamaktywnie.pl
Tak więc zapowiada się ciężki i bogaty w wyzwania sezon… dziękuję moim Przyjaciołom za pomoc i wsparcie oraz kibicom…