Informacje prasowe:


MARCIN ŚWIERC

Jako pierwszy Polak stanął na podium CCC podczas legendarnego festiwalu UTMB w 2017 (2. miejsce). Rok później (2018r.), podczas tego samego festiwalu w Chamonix wygrał TDS, wyprzedzając rywali na ostatnich kilku kilometrach.

Jest tak samo dumny z sukcesów swoich jak i jego podopiecznych. Chętnie dzieli się swoja wiedzą, błędami i doświadczeniem. Jest autorem książki ‘Czas na ultra – biegi górskie metodą Marcina Świerca’. Pierwszego poradnika treningowego o biegach górskich w Polsce.
Absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, dyplomowany trener II klasy sportowej. Zdobył pierwsze w historii złote medale w Mistrzostwach Polski w Długodystansowym Biegu Górskim (2010, Szklarska Poręba), Skyrunningu (2012, Zakopane), oraz Ultradystansowym Biegu Górskim (2014, Krynica Zdrój). Jako wielokrotny członek kadry narodowej w biegach górskich, zajmował czołowe pozycje w Mistrzostwach Świata. Pierwszy Polak, który ukończył cykl prestiżowego Pucharu Świata Skyrunning Ultra na IV miejscu. Wielokrotnie zajmował wysokie miejsca w najbardziej znanych biegach górskich na świecie. Nieustannie się rozwija i stawia sobie kolejne, coraz trudniejsze cele.

Fotografie dla mediów


Zdjęcia Marcina Świerca do wykorzystania w materiałach prasowych

Marcin Świerc na mecie CCC
Marcin Świerc Buff Team
Marcin Świerc Buff Team
Marcin Świerc Buff Team Polska
Marcin Świerc Buff Team
Marcin Świerc Buff Team
Marcin Świerc Buff Team Polska
Marcin Świerc Buff Team
Marcin Świerc Buff Team