The amount of money involved in participating in mountain runs can be considerable. The expenditures consist of travel costs, entry fees and amounts of money spent on carrying out a training programme. Lots of mountain running events take place beyond Poland, in Europe and around the world. Sponsorship of sport is one of the basic forms of help which allows sportsmen to reach their goals and rise to their challenges. The information about sponsors who help sportsmen is provided for the public by the media.
Mountain running is one of the most developing sports in Poland and the world. There are over 5000 participants in events such as UTMB or Festiwal in Krynica. Every single run is widely advertised in the media, the information appears in the press and on television.
It is also possible to follow the information about mountain running events, as well as all my own achievements, on the media page. All kinds of support will be very helpful in achieving my goals and reaching successive mountain peaks.

In return for sponsorship, I offer:

  • to place a sponsor’s logo on www.marcinswierc.pl,
  • to place a sponsor’s logo on Facebook fan page,
  • to place a sponsor’s logo on running and training clothes,
  • to place a sponsor’s logo on the materials devoted to the promotion of me on the Internet,
  • współpraca z najlepszym portalem biegowym: www.bieganie.pl
  • to coach personally and prepare for a competition.

SponsorsTeam SALOMONA tworzą najlepsi na świecie biegacze górscy, dla mnie, chłopaka z małej wioski, to zaszczyt, że należę do wielkiej rodziny SALOMONA. Dzięki najlepszej jakości sprzętu górskiego przeznaczonego do biegania (i nie tylko) osiągam swoje cele oraz mogę planować następne wyzwania.Dzięki SUUNTO monitoruję swój trening, liczę przebytą drogę, tętno oraz średnią prędkość biegu. SUUNTO AMBIT potrafi naprawdę wiele!

Supporting sponsors


Dzięki wsparciu znanej i cenionej firmy meblowej KLER mam możliwość ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji i umiejętności sportowych. Otrzymałem także możliwość wzięcia udziału w zawodach sportowych organizowanych poza granicami naszego kraju. „Chcę dążyć do perfekcji” – tak brzmi motto zawodowe założyciela firmy Pana Piotra Klera, który swoją firmę utworzył w 1973 roku,
w oparciu o najlepsze tradycje rzemiosła, rozwinął ją z małego warsztatu rzemieślniczego w firmę produkującą meble wypoczynkowe o ustalonej wśród Klientów marce na całym świecie. Jego ciągłe zamiłowanie do perfekcji, pasja do tego co się robi, talent, zdolności i osobiste predyspozycje pozwalające realizować wybraną drogę, ciężka praca, dyscyplina i konsekwencja w dążeniu do celu doprowadziły jego firmę na sam szczyt polskiego biznesu. Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do grona wybrańców, którym firma KLER zaufała i których wspiera.


W tym sezonie do współpracujących i wspierających mnie partnerów dołączyła firma Sanitec Koło. Firma jest wiodącym na rynkach polskim i europejskim producentem oraz dystrybutorem wyrobów wyposażenia łazienek, szczycącym się ponad pięćdziesięcioletnią tradycją. Jakość i design z najwyższej półki to znak charakterystyczny ceramiki i mebli łazienkowych oraz kabin prysznicowych i wanien marki KOŁO. Jako członek Grupy Sanitec od 1993 roku, firma ma w swojej ofercie także takie topowe marki jak Keramag i Keramag Design. Dzięki pomocy firmy Sanitec Koło mam możliwość rozwijać się jako sportowiec
i rywalizować z najlepszymi na świecie
Miło mi poinformować, że moim nowym sponsorem został FlexiStav – Apotex: największy kanadyjski producent leków na receptę i suplementów diety. W celu wsparcia osób mających problemy ze stawami, uprawiających wyczynowo i amatorsko sport, Apotex produkuje preparat FlexiStav Xtra – unikalny produkt łączący w sobie komponenty budulcowe stawów takie jak łatwo przyswajalny kolagen, glukozamina, chondroityna czy kwas hialuronowy.


Etixx Sports Nutrition został opracowany i jest używany przez najlepszych sportowców na świecie. Naszą misją jest wspieranie optymalnej wydajności poprzez pełną gamę unikalnych, nowoczesnych preparatów z najwyższej jakości składników. Etixx została założony w roku 2009. Od samego początku, powołany jako firma poświęcona wspomaganiom odżywiania sportowców w każdej chwili ich aktywności. W tym celu stworzyliśmy szeroką gamę zaawansowanych produktów odżywczych i suplementów dostosowanych do potrzeb wszystkich tych, którzy zdecydują się być aktywni zawodowo, rekreacyjnie, sportowo obojętnie czy to na amatorskim lub profesjonalnym poziomie.


Sponsorzy wspierającyDziękuję także firmie FITcast, która umożliwiła mi korzystanie z produktów marki Compex. W stymulatorach Compex impulsy elektryczne są perfekcyjnie przystosowywane, aby zagwarantować efektywność, bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Mięśnie w zasadzie nie są w stanie rozróżnić świadomego impulsu (zapoczątkowanego przez umysł) od tego wywołanego elektrycznie. Zasada działania jest identyczna. To naturalne! Dlatego moje treningi będą jeszcze bardziej efektywne oraz będę miał zapewnioną regenerację i odnowę. Dziękuję za zaufanie i wsparcie. Jestem wdzięczny, że mogę być ambasadorem marki Compex w Polsce.Centrum Diagnostyki SportowejW tym sezonie do współpracujących i wspierających mnie partnerów dołączyło wrocławskie Centrum Stomatologii Rodzinnej DENTAL CORNER. Klinika ta zajmuje się profesjonalnym i kompleksowym leczeniem pacjentów z całego Dolnego Śląska a także z zagranicy.
Na sukces Dental Corner składa się przede wszystkim zespół wyjątkowych specjalistów. Długoletnie doświadczenie wzbogacane udziałem w specjalistycznych szkoleniach daje pacjentom pewność, że otrzymują leczenie na najwyższym poziomie. DENTAL CORNER oferuje kompleksowe leczenie w zakresie implantologii, protetyki, stomatologii estetycznej, chirurgii, endodoncji, stomatologii zachowawczej oraz ortodoncji, przy użyciu najnowocześniejszych technologii oraz sprzętu stomatologicznego.
Dzięki specjalistycznej opiece lekarzy z DENTAL CORNER mogę być spokojny o swoje zdrowie, wyznaczać sobie kolejne cele i rozwijać karierę sportową.


Marka SPORTIQUE powstała dla wszystkich osób aktywnych fizycznie, które chcą mieć pewność, że używają najwyższej jakości, zdrowych i skutecznych produktów do ciała. Sport jest naszą pasją. Naszym celem jest dostarczanie produktów opartych na naturalnych składnikach wspomagających wydajność podczas wysiłku fizycznego, zapobiegających kontuzjom, przyspieszających regenerację mięśni i skóry oraz produktów do codziennej higieny i pielęgnacji osób aktywnych fizycznie. Odpowiadamy na potrzeby różnych dyscyplin sportowych, także Twojej ulubionej dyscypliny.UVEX jest firmą rodzinną z siedzibą w Niemczech, założoną w 1926 r. Na początku lat 30 XX wieku marka wyprodukowała swe pierwsze gogle. Z roku na rok producent zwiększał swój asortyment oferując, oprócz gogli, najwyższej, jakości kaski narciarskie i rowerowe, okulary sportowe i lifestyle oraz ochraniacze.